Хроника 09. декември 2019. / 21:23

Почина одбојкарот Дени Стојчев

Почина одбојкарот Дени Стојчев

Поранешниот македонски репрезентативец во помлади категории и поранешен играч на Џио Струмица Дени Стојчев, почина денеска на 32-годишна возраст.

Стојчев играше на позиција либеро во кадетскиот и во јуниорскиот национален состав, а во матичниот клуб настапуваше до 2009-тата.

Прераната смрт на Дени Стојчев предизвика неверување кај сите во неговиот град и кај пошироката одбојкарска јавност кај нас.