Хроника 06. јули 2020. / 11:27

Овчар загинал од удар на гром

Овчар загинал од удар на гром

Овчар загинал од удар на гром во селото Дорфулија во Свети Николе. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера околу 20 часот.

Во полиција било пријавено дека на место викано „Дорфулиски ливади“, Т.Ш.(46) од село Дорфулија, додека напасувал стадо овци, го удрило гром и починал на местото.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.