Хроника 24. април 2019. / 17:03

Ограбена обложувалница во ГТЦ

Ограбена обложувалница во ГТЦ

На 24.04.2019 година во 04.15 часот во СВР Скопје, Г.Г. пријавил дека во спортска обложувалница во трговски центар во Скопје непознати сторители извршиле тешка кражба и ги одзеле парите од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.