Хроника 14. септември 2018. / 17:31

Неготино: Родителите го нашле синот мртов во тоалет

Неготино: Родителите го нашле синот мртов во тоалет

Дваесет и шестгодишно момче со иницијали М.Т. било пронајдено мртво во тоалетот во сопствената куќа на улицата Васка Калајџиска од Неготино.
Момчето го пронашле родителите.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и екипа од Полициската станица Неготино. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.