Хроника 18. февруари 2019. / 11:37

Нападнати контролори во автобус на ЈСП

Нападнати контролори во автобус на ЈСП

На 16.02.2019 година во 17,25 часот С.А.(39) од Скопје пријавил дека околу 16,50 часот во автобус на ЈСП број 50 додека вршел контрола на билети заедно со неговиот колега Б.Ј. му побарале билет на Т.П. кој физички ги нападнал контролорите. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.