Хроника 20. септември 2020. / 20:56

Нападнат дежурниот лекар на Токсикологија, пренесен е во Ургентниот центар

Нападнат дежурниот лекар на Токсикологија, пренесен е во Ургентниот центар

На Клиниката за Токсикологија бил физички нападнат дежурниот лекар, кој со повреди на главата бил пренесен во Ургентниот центар.

Инцидентот се случил попладнево.

Како што објави Телма, напаѓачот дошол со своето малолетно дете на Клиниката и кога дежурниот лекар му кажал дека треба да го однесе детето на Педијатрија каде што исто така има токсиколог, тој почнал да го удира.

Лекарот потоа е однесен на Ургентиот центар каде што се утврдени повреди – расекотини на главата и хематом, по што е пуштен дома. Случајот е пријавен во полиција.