Хроника 03. ноември 2019. / 18:32

На полноќ се случила тепачка во угостителски објект во Скопје

На полноќ се случила тепачка во угостителски објект во Скопје

Ноќеска 10 минути по полноќ било пријавено дека на улицата „Благоја Стевковски“ пред угостителски објект по претходна меѓусебна расправија дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Г.С.(37), Г.Т.(33) и Б.К.(38) сите од Скопје.

Сочинети записници за констатирани прекршоци по чл.11 и чл.6 од ЗППЈРМ.