Хроника 31. октомври 2019. / 10:45

На Клинички колега истепал колешка

На Клинички колега истепал колешка

Вработена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ пријавила во полиција дека додека била на работното место, по претходна расправија, била физички нападната од нејзин колега А. Ј.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, пренесува Скопје инфо.