Хроника 12. June 2018. / 18:45

Mетален столб од далновод падна врз двајца работници, едниот загина на лице место

Mетален столб од далновод падна врз двајца работници, едниот загина на лице место

Метален столн од далновод падна над селото Добреноец, при што загина едно лице, а друго е повредено. Според полицијата, денеска во 11 часот е пријавено дека при несреќата се случила при изведување на градежни работи – отштрафување на метален столб од далновод над село Добреноец, Кичевско.

На местото на настанот починал П.Ш.(39) од Охрид, додека со повреди се здобил Д.Ѓ.(59) од Крива Паланка. Увидот е во тек.