Хроника 13. септември 2018. / 15:06

Маж од Кочани доби кривична поради фалсификување пари

СВР Штип поднесе кривична пријава против против З.М.(52) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично  дело „фалсификување пари“.

На 29.04.2018 година при купување на билет на автобуската станица во Кочани, пријавениот разменил фалсификувана банкнота во апоени од 50 евра, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.