Хроника 25. октомври 2019. / 16:58

Maж од Демир Хисар ги претепал родителите – им нанел тешки телесни повреди

Maж од Демир Хисар ги претепал родителите – им нанел тешки телесни повреди

Против 29-годишно лице од селото Обедник, демирхисарско, поднесена е кривична пријава.

МВР јави дека пред две недели, во неговиот дом, тој физички ги нападнал неговите родители Ј.С. и Ј.Т., при што им нанел тешки телесни повреди.