Хроника 14. мај 2020. / 15:16

Малолетник нападнал вработена во Центарот за бездомници во Чичино село

Малолетник нападнал вработена во Центарот за бездомници во Чичино село

Вчера во 12.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Центар за бездомни лица „Чичино село“ во Сарај, Скопско, по претходна расправија, 17 – годишник физички ја нападнал А.М.(54) од Скопје, вработена како одговорно лице во установата.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.