Хроника 16. јануари 2019. / 09:46

Македонец почина во Банско

Македонец почина во Банско

54-годишниот Македонец, Панче К, вчера починал на паркинг на ски-патеката Кулиното, која се наоѓа во близината на Банско и Разлог, пренесува порталот „Струма“. 

Медицинска екипа дошла на лице место и само констатирала смрт.

Според најблиските, тој во минатото имал срцеви проблеми.

Телото е предадено на обдукција за да биде откриена причината за смртта.