Хроника 14. March 2019. / 11:16

Куче скитник нападна момче во Драчево

Куче скитник нападна момче во Драчево

Вчера во 18.40 часот во Полициската станица Драчево, И.Р.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.35 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.