Хроника 17. октомври 2020. / 09:28

Казни за 541 лице за неносење заштитна маска

Казни за 541 лице за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 541 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.