Хроника 16. февруари 2021. / 10:00

Казни за 328 лица за неносење маска

Казни за 328 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 328 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.