Хроника 10. октомври 2020. / 09:45

Казнети 773 лица за неносење заштитна маска

Казнети 773 лица за неносење заштитна маска

За неносење заштитна маска, полицијата во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава регистрирала 733 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата заради справување со КОВИД-19.