Хроника 11. октомври 2020. / 10:35

Казнети 745 лица за неносење наска

Казнети 745 лица за неносење наска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 754 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.