Хроника 05. септември 2020. / 23:40

Ја допирал по телото во комбе кое одело за Охрид

Ја допирал по телото во комбе кое одело за Охрид

На 04.09.2020 во 15.45 часот во СВР Охрид, 22-годишна девојка од Охрид пријавила дека околу 14.10 часот во комбе кое сообраќало од Струга кон Охрид непознато лице ја допирало по телото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, се вели во кусото образложение на полицискиот билтен.