Хроника 12. август 2018. / 21:06

Изби пожар во стан во Карпош

Изби пожар во стан во Карпош

Попладнево изби пожар во зграда во скопската населба Карпош, според фотографија што ја објави Слободен печат.

Како што јавуваат читатели весникот, гори стан во зграда на улица Никола Тесла.

Две пожарни возила го гаснеа пожарот.