Хроника 13. јуни 2018. / 16:36

Исчезна скопјанка

Исчезна скопјанка

Вчера во 17.15 часот во Полициската станица Бит Пазар, С.Н. (57) од Скопје пријавил дека во неделата, на 10.06.2018 година, од дома во непознат правец се оддалечила неговата сестра В.З. (53) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.