Хроника 16. јануари 2019. / 10:56

Исчезна штитеник од домот „Ранка Милановиќ“

Исчезна штитеник од домот „Ранка Милановиќ“

Во понеделникот во Полициската станица Гази Баба, вработена во Јавната установа „Ранка Милановиќ“ пријавила дека на 28.12.2018 часот од домот во непознат правец самоволно се оддалечил нивен штитеник, 19-годишниот Ж.Р. од Скопје.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.