Хроника 25. март 2019. / 16:26

Исчезна 38-годишен скопјанец

Исчезна 38-годишен скопјанец

На 24.03.2019 во 14:00 часот во полициската станица Гази Баба, Д.С.(63) од Скопје пријавил дека од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син В.С.(38) од Скопје.

Исчезнатиот, според пријавата, има здравствени проблеми и претходно се оддалечувал од дома.

Полицијата информира дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.