Хроника 14. March 2019. / 16:47

Исчезна 15-годишна штитеничка од Скопје

Исчезна 15-годишна штитеничка од Скопје

На 13.03.2019 во 20.30 часот во Полициската станица Карпош, вработен во Групен дом О.Е. „Козле“ пријавил дека од домот самоволно се оддалечила нивна 15 годишна штитеничка М.А.

Девојчето повеќе пати самоволно го напуштала домот и била враќана од полицијата, информира МВР.