Хроника 14. мај 2019. / 15:58

Хорор во Битола: Мајка со месеци си го обљубувала синот

Хорор во Битола: Мајка со месеци си го обљубувала синот

Педесетидвегодишен битолчанец вчера о СВР Битола пријавил дека наводно во текот на 2018 година се до март 2019 година, во повеќе наврати, неговата поранешна сопруга извршила обљуба и други полови дејствија врз нивниот малолетен син.

За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.