Хроника 30. јуни 2020. / 18:56

Гостиварка чекала ред пред банка без маска, кога полицајци ја опоменале таа ги нападнала

Гостиварка чекала ред пред банка без маска, кога полицајци ја опоменале таа ги нападнала

На 29.06.2020 околу 11.50 часот, полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар, на ул.„Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, ја привеле М.Ж.(41) од Гостивар, каде без заштита на лицето чекала во ред пред банка.

Пред да биде приведена, М.Ж, го нарушила јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициските службеници.

На М.Ж. ѝ е изготвен соодветен поднесок.