Хроника 11. февруари 2019. / 12:09

(ФОТО) Верижен судир пред Собрание

(ФОТО) Верижен судир пред Собрание

Неколку возила учествуваа во верижниот судир кој утрово се случил пред зградата на Собранието во центарот на Скопје, пренесува Република.

Полицијата изврши увид, подоцна ќе се знаат повеќе детали.