Хроника 16. август 2019. / 16:08

(ФОТО) Се судрија две возила кај Карпалак

(ФОТО) Се судрија две возила кај Карпалак

Сообраќајна несреќа се случила пред малку на патниот правец Скопје- Тетово, кај Карпалак. Се судриле два автомобили.

-Внимавајте со возењето, порачува возачот кој ја направи фотографијата и ја постираше на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“.