Хроника 22. мај 2020. / 11:19

(ФОТО) Извлечено „полото“ што падна во Вардар

(ФОТО) Извлечено „полото“ што падна во Вардар

Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.

Станува збор за автомобил „фолскваген поло“ и според првичните сознанија во него нема луѓе.

Автомобилот беше извлечен со помош на сајли што ги прекува водите на Вардар ги поставија спасувачките екипи.