Хроника 09. March 2019. / 16:47

(ФОТО) Детали за пронајдениот мртов маж под железничкиот мост во Скопје

(ФОТО) Детали за пронајдениот мртов маж под железничкиот мост во Скопје

Утринава под железничкиот мост во Скопје е пронајден мртов маж.

Неговото тело е пронајдено на кејот на реката Вардар во близина на транспортниот центар.

Телото било забележена некаде по 10 часот, од кога екипи на МВР се излезени на терен и вршат увид.

Неофицијално, според првичните податоци станува збор за странски државјанин.

Се уште не се познати причините за смртта на човекот.

ФОТО: Пресинг тв