Хроника 02. јуни 2019. / 17:18

(ФОТО) Багер удри во автобус на ЈСП

(ФОТО) Багер удри во автобус на ЈСП

Бизарна сообраќајка се случила попладнево во населбата Капиштец, кога се судриле мал багер на ЈП„Водовод“ и автобус бр. 57 на ЈСП, објави 24 Инфо.

Незгодата се случила на улицата Васил Ѓоргов кај стариот ТЦ „Капиштец“. Во судирот најверојатно нема повредени.

Од МВР засега немаат информации за сообраќајката.