Хроника 12. ноември 2020. / 12:41

Фатени виничани кои продавале незаконски тестови за Ковид-19

Фатени виничани кои продавале незаконски тестови за Ковид-19

Во Виница е разбиена група што незаконски продавала тестови за Ковид-19. МВР во координација со другите институции ќе ги санкционира ваквите појави, како што е случајот во Виница, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на неговиот фејсбук профил.

Тој апелира до граѓаните да им веруваат и да се обраќаат само на овластени медицински лица кои се матични лекари или епидемиолози на институтот или центарот за јавно здравје и да не наседнуваат на вакви измами.

Во Виница е разбиена група што незаконски продавала тестови за Ковид-19.

Апелирам до граѓаните да им веруваат и да…

Posted by Oliver Spasovski on Thursday, November 12, 2020

Само така заеднички ќе придонесеме за справување со коронавирусот, вели министерот Спасовски.