Хроника 16. мај 2019. / 11:13

Џип прегази две жени во Кичево

Џип прегази две жени во Кичево

Вчера попладне се случила сообраќајна незгода, откако две жени од Кичево биле прегазени од патничко возило и веднаш биле хоспитализирани во Клиничката болница Битола, пренесува МВР.

На 15.05.2019 година во 15.45 часот на бул.„Ослободување“ во Кичево, З.М.(30) од с.Вранештица, кичевско, управувајќи патничко возило „Опел Фронтера“ со кичевски регистарски ознаки, удрил во пешаците Ѓ.А.(32) и Т.Д.(36), двете од Кичево. Тие се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во Медицински центар Кичево, каде им била укажана лекарска помош, по што и двете била префрлена во Клиничката болница Битола на понатамошно лекување. Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево, додаваат од МВР.