Хроника 08. март 2019. / 10:46

Две скопјанки каснати од кучиња

Две скопјанки каснати од кучиња

На 07.03.2019 година во 12:25 часот во Полициската станица Кисела Вода М.П.(53) од Скопје, пријавила дека на булеварот „ВМРО“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

Вчера исто така во Полициската станица Центар П.М.(35) од Скопје, пријавила дека на улицата „Кирил и Методиј“ била касната од куче скитник во пределот на десната нога.