Хроника 24. јуни 2020. / 10:59

Дванаесетгодишно дете прободено со остар предмет кај “Зелен пазар“

Дванаесетгодишно дете прободено со остар предмет кај “Зелен пазар“

Во полиција вчера околу 20 часот било пријавени дека на плочник во близина на „Зелен пазар“ во Скопје, 12 годишен малолетник бил прободен со остар предмет во пределот на грбот, од непознато лице.

-Малолетникот бил пренесен во Градска општа болница„Наум Охридски“ каде од доктор му биле констатирани повреди, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.