Хроника 27. декември 2018. / 10:45

Двајца мажи каснати од кучиња во центарот на Скопје

Двајца мажи каснати од кучиња во центарот на Скопје

Два нови случаи со каснување од куче се пријавени вчера во Скопје.

На 26.12.2018 година во 11:15 часот во Полициската станица Центар 60-годишниот А.П. од Скопје, пријавил дека на 25.12.2018 година околу 11:30 часот додека возел велосипед на Кеј “13-ти Ноември“ бил каснат од куче- скитник за десната нога.

Истиот ден во 11:25 часот во Полициската станица Центар 55-годишниот Р.З. од Скопје пријавил дека на 25.12.2018 година околу 12:45 часот на плоштад Македонија бил каснат од куче-скитник во пределот на десната надколеница.