Хроника 05. мај 2020. / 14:59

Двајца малолетници нападнати во Горно Лисиче

Двајца малолетници нападнати во Горно Лисиче

Во 18:26 часот вчера во СВР Скопје, И.В.(38) и Д.П.(38), двајцата од Скопје, пријавиле дека околу 18 часот, кај стадионот во село Горно Лисиче, нивните деца на возраст од 13 и 11 години биле физички нападнати од непознато лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.