Хроника 26. мај 2019. / 18:05

Двајца браќа претепани пред скопска дискотека

Двајца браќа претепани пред скопска дискотека

Според информaциите на МВР, денес во 05:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 02:30 часот пред дискотека С.П.(28) и неговиот брат А.П.(23) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица.

Меѓу напаѓачите, според пријавата биле и лицата А.Ч. и Р.В.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.