Хроника 08. март 2020. / 19:21

Двајца браќа од село Батинци вчера се истепале пред нивната куќа

Двајца браќа од село Батинци вчера се истепале пред нивната куќа

Двајца браќа од село Батинци вчера се истепале пред нивната куќа.

Вчера во 21.05 часот во Полициската станица Драчево, Г.Д.(59) од с.Батинци, пријавил дека во 18.00 часот пред неговата куќа во с.Батинци неговите синови А.Д.(28) и М.Д.(37) го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка, велат од МВР.

Сочинети се два записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.