Хроника 23. септември 2019. / 16:07

Двајца браќа го ограбиле таткото во Куманово

Двајца браќа го ограбиле таткото во Куманово

Во неделата во 22.30 часот во СВР Куманово, Р.С.(65) од Куманово пријавил дека во неговиот дом на ул.„Драги Шутевски“, неговите синови И.С.(30) и Е.С.(17) извршиле разбојништво над него.

Според пријавеното, тие со употреба на сила влегле во домот и му одзеле пари. За време на увидот парите биле пронајдени во дворот.

По расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.