Хроника 15. септември 2020. / 16:34

Драма во Тетово: Го претепале со шипки па му го искршиле BMW-тo

Драма во Тетово: Го претепале со шипки па му го искршиле BMW-тo

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.В.(26) и Л.Б.(30), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 26.07.2020 на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, пријавените со метални предмети го нападнале Г.З.(37) од с.Требош, тетовско, а го оштетиле и неговото патничко возило „бмв“.