Хроника 11. јули 2019. / 17:03

Драма: Неколку лица извадиле пиштоли и пукале во кафуле во Скопје

Драма: Неколку лица извадиле пиштоли и пукале во кафуле во Скопје

На 10.07.2019 година во 22:35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми.

Повредени лица нема, а нема ни материјална штета.

Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.