Хроника 16. јуни 2018. / 10:26

Додека седеле во своето возило ги нападнале

Додека седеле во своето возило ги нападнале

На 14.06.2108 година околу 14.00 часот на ул.„Шуто Оризари“ во Скопје непознати лица физички го нападнале Р.А. (66) од Скопје додека бил во неговото патничко возило „Пежо 308“ заедно со неговите сопруга Џ.А. (55) и ќерка Н.А.(29). Од нападот, Р.А. се здобил со повреди, а било оштетено и возилото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Кликни тука за повеќе: Нападнато семејство додека седеле во своето возило! | opserver.mk