Хроника 21. мај 2020. / 23:15

Директорот на „Македонија пат“ не застанал на полициска контрола за време на полициски час

Директорот на „Македонија пат“ не застанал на полициска контрола за време на полициски час

МВР ја информира јавноста дека на 20.05.2020 околу 21.20 часот на ул.„Илинденска“ во Тетово, полициски службеници дале знак за запирање на возило „range rover“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало и продолжило со движење кон Гостивар.

Во 21.40 часот на наплатната рампа Желино возилото било запрено од полициска патрола.

Било констатирано дека се работи за Б.М., кој се претставил како директор на „Македонија Пат“.

По наредба на Јавен обвинител на лицето ќе му биде издаден платен налог по член 211 став 4.