Хроника 27. јуни 2019. / 14:46

Девојче почина откако падна во базен во ресторан во Скопје

Девојче почина откако падна во базен во ресторан во Скопје

На 26.6.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Утринава во 08:30 часот детето починало.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.