Хроника 29. декември 2019. / 17:30

Човек паднал од покрив на куќа и починaл

Човек паднал од покрив на куќа и починaл

Трагедија викендов во Кочани- маж падна од покривот на својата куќа и почина.

МВР информира дека во полициската станица Кочани било пријавено дека 63-годишниот Ј.А. од Кочани, при изведување градежни работи на кровот од неговата семејна куќа на улицата „Ѓорче Петров“ во Кочани, паднал и починал.

Лекар од Итна медицинска помош Кочани констатирал смрт.

Телото е предадено на семејството.