Хроника 22. декември 2019. / 15:42

Четири лица физички нападнале малолтеник во Кичево

Четири лица физички нападнале малолтеник во Кичево

Во Кичево синоќа бил физички нападнат малолетник од страна на четири лица.

Б.С.(57) од кичевското село Трапчин дол, пријавил дека на 15-ти декември во 00.20 часот, на ул.„11 Октомври“ во Кичево, неговиот 16-годишен син бил физички нападнат од страна на четири лица.

– Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот, наведе портпаролот на СВР-Охрид Стефан Димоски.