Хроника 12. јули 2020. / 13:45

Бугарски разбојник оперирал во Скопје

Бугарски разбојник оперирал во Скопје

Полицијата открила и уапсила бугарски државјанин којшто извршил разбојништво во Скопје.

На 11.07.2020 во 23.55 часот од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода А.С.(72) од Р.Бугарија, со привремен престој во Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба“ – соопштија од МВР.

По расчистувањето на деталите од случајот, против Бугаринот ќе биде покрената соодветна постапка.