Хроника 19. август 2019. / 12:04

Бизарна несреќа: Скопјанец почина откако при сеча на дрво го удрило по главата

Бизарна несреќа: Скопјанец почина откако при сеча на дрво го удрило по главата

Вчера попладне, 27 годишен скопјанец починал, откако при сеча на дрва, едно дрво го удрило во предело на главата.

-На 18.08.2019 во 15,40 часот во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Брајчино, при сеча на дрва едно дрво го удрило во пределот на главата И.С.(27) од Скопје. Од страна на лекар констатирана била смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција, велат од МВР.