Хроника 12. јули 2018. / 16:45

Битола: Педесетгодишен таксист силувал 15-годишно девојче

Битола: Педесетгодишен таксист силувал 15-годишно девојче

Полицијата поднесе кривична пријава против педесетгодишниот П.К. од Битолско поради сомнеж дека силувал петнаесетгодишно девојче од Битола.

МВР соопшти дека настанот се случил во близина на улицата Раштанска во Битола во такси-возило, кое било управувано од страна на осомничениот.